• Facebook
  • Instagram

Velký přehled cen nemovitostí na Roatanu do $200.000

roatan 4197054 1920

VELKÝ PŘEHLED CEN NEMOVITOSTÍ NA ROATANU DO $200.000

Mnoho lidí touží vlastnit nemovitost v Karibiku, blízko u moře, kde je celoročně teplo. Některým z nich se dostal do hledáčku právě Roatan. Bohužel Honduraská republika je od České tak odlišná, že by se mohl hodit nějaký průvodce, který vám přes tu propast postaví lávku.
Pokud se rozhodnete investovat tak daleko od domova, měli byste si nejdříve udělat osobní průzkum a jeho následné vyhodnocení. Přesto, že Roatán nabízí opravdu mnoho úžasných prvků, které vás okouzlí už při výstupu z letadla, je to stále místo s velmi rozdílnou kulturou, myšlením, krajinou, způsobem života nebo procesy. Jestli jste si ale jistí, že chcete Roatan nazývat svým druhým domovem, nebo ho jen zařadit do vašeho investičního portfolia, měli byste si najít vhodného průvodce celým procesem.
Ten by měl být až přehnaně zodpovědný s profesionálním a individuálním přístupem. Měl by mít plně vaši důvěru a vy jeho pozornost a upřímnost. Velkou roli hrají zkušenosti, a to právě z oblasti nemovitostí. Především díky nim získáte vhodné doporučení, které se zakládá na předchozí pečlivé analýze vašich požadavků, reálných možností na ostrově a plnění vašich cílů!

Proč právě my?
Naše realitní kancelář Reality Roatan působí na trhu realit od roku 2015, a to v rámci celého ostrova Roatan. Specializujeme se na ty nejlepší mezinárodní projekty a dokážeme zajistit komplexní řešení. Máme za sebou mnoho realizovaných obchodů od apartmánů, pozemků až po rozsáhlé developerské projekty či hotelový resort. Do současné velikosti jsme vyrostli právě díky referencím našich spokojených klientů. Modelujeme na míru nejbezpečnější obchodní postupy včetně ochrany finančních toků. Za každé situace hájíme zájmy obou smluvních stran a trváme na osvědčených praktikách. Díky dlouholetým zkušenostem, sledování aktuálních trendů a celkovému přehledu na realitním trhu vám dokážeme vždy správně stanovit tržní cenu nebo vám poradit s prodejní strategií. Jsme jako jediní Češi členem velké realitní asociace na Roatanu a máme přístup do databáze všech prodávaných nemovitostí v MLS. Díky tomu můžeme hledat v historii prodaných pozemků a analyzovat vývoj cen z určité oblasti nebo komunitě a identifikovat reálnou tržní cenu a její předpokládaný růst. To děláme pro každého našeho klienta zdarma. Budeme rádi, když se při výběru nemovitosti na ostrově Roatan obrátíte právě na nás.

Dovolili jsme si připravit příklady dostupných nemovitostí podle cen na začátku roku 2020.

1. Nemovitosti v cenovém rozpětí od 100 – 200.000 USD

V dalších článcích se zaměříme na:

2. Nemovitosti v cenovém rozpětí od 200 – 400.000 USD
3. Nemovitosti v cenovém rozpětí od 400 – 600.000 USD
4. Přehled cen pozemků na Roatanu
5. Developerské příležitosti

NEMOVITOSTI V CENOVÉM ROZPĚTÍ 100 – 200.000 USD

Duplex 85 m2 s 3 ložnicemi v Sandy Bay jen pár kroků od pláže za $189.000

V horním patře je hlavní ložnice s vlastní prostornou koupelnou a velkou šatnou. Z terasy je krásný výhled na třpytivé moře. V přízemí je plně vybavená kuchyň s koupelnou a se dvěma ložnicemi. Krytá venkovní terasa je pro odpočinek a odpolední kávu jak stvořená. 2 minuty je pláž a dok, z kterého je úžasné šnorchlování.
Sandy Bay je velice žádoucí lokalita s velkou přírodní pláží, nočním životem i nově otevřeným obchodním centrem. Dům má bohatou historii pronájmů, takže je vhodná pro ty, kteří nákup vnímají jako investiční příležitost a plánují výnosy z pronájmů.

Apartmán 38 m2 s 1 ložnicí přímo na pláži West Bay za $169.000

Útulný apartmán v jednom z nejprestižnějších resortů na West Bay beach. Měsíční poplatky se vypočítávají z celkové plochy, což v tomto případě nesnižuje výnosy z pronájmu, které ročně generují minimálně 6 % p.a. V blízkosti je téměř vše. Kromě pláže, jenž patří mezi top 20 na světe zde najdete obchody, potápěčská centra, restaurace a bary, posilovnu, kasino, recepci atd.

Bungalov 110 m2 s dvěma ložnicemi na West Endu za $169.000

West End je nejvyhledávanější oblast na pronájmy na celém ostrově. Pokud plánujete hodně pronajímat, tak na West Endu se vám bude opravdu dařit. Bungalov stojí na kopci, takže můžete nerušeně pozorovat moře ze své terasy nebo popíjet kávu se svými přátelskými sousedy. Je zde možnost postavit další spodní apartmán a pronajímat.

Apartmán 87 m2 s jednou ložnicí a vířivkou ve špičkovém resortu Parrot Tree za $149.000

Krásný apartmán s balkónem a výhledem na lagunu a karibské moře. Vysoký stupeň vybavení dokazuje kuchyně z mahagonu, travertinová podlaha, granitová deska, nerezové spotřebiče nebo nábytek od Tommy Bahamas. V Parrot Tree najdete několik restaurací, trekingovou trasu, lagunu, bazény, a především hodně přírody.

Prodej podnikání, prosperujícího bufetu na West Endu za $50.000

Výjimečná příležitost podnikat v profitující restauraci s plně vybavenou kuchyní. Podnik na velmi dobrém místě na West Endu dobře prosperuje poslední 2 roky. Současný majitel vyjednal velice výhodné podmínky pronájmu. Restaurace s moderním interiérem je velice oblíbená, a proto nabízí mnoho možností k vytvoření řetězce nebo získání licence na prodej alkoholu.

Typical 2

Typical 5

Z jednoduchého přehledu je patrné, že do $200.000 lze pořídit buď apartmán nebo bungalov na prestižních místech na západní části Roatanu jako jsou West Bay nebo West End nebo dokonce i v resortu Parrot Tree. Velkou roli hraje lokalita a okolí, kde se nemovitost nachází. To vše determinuje možnost pronájmu, zhodnocení a samozřejmě i jednoduchost případného prodeje.  Doufáme, že pomocí příkladů a argumentů se nám podaří pomoci zájemcům vybudovat si ten správný duševní a emocionální postoj ke svému investičnímu rozhodování.

UPOZORŇUJEME, ŽE NABÍDKA NEMOVITOSTÍ NA ROATANU SE RYCHLE MĚNÍ. UVEDENÉ PŘÍKLADY NEMUSÍ BÝT JIŽ K DISPOZICI. POKUD MÁTE ZÁJEM O AKTUÁLNÍ NABÍDKU,

KONTAKTUJTE NÁS.

Dne 18.1.2020

Zdroj: Roatan Realtor Association, MLS