• Facebook
  • Instagram

Příběh jak z pohádky...

maxresdefault

Začalo to 5. února 2021, kdy jsme pořádali informační schůzky v Praze, v coworkingových prostorách Scott & Weber, jelikož v této pandemické době nebylo možné se sejít na kávě v restauraci ani kavárně. Ten den jsme měli 8 schůzek, od rána do večera. Jako poslední, v 18 hodin, kdy už jsme pomalu ani nedokázali po celém dnu mluvit, se v naší kanceláři objevila nesmírně sympatická dvojice - Ivanka s Vaškem. Po krátkém rozhovoru jsme vyslechli jejich potřeby a finanční rozpočet, a najednou jsme měli pocit, že přesně víme, co bude pro tyto fajn lidi to pravé. Doporučili jsme jim zakoupit pozemek v tehdy začínajícím projektu Terra Chula, kde se před rokem prodávaly pozemky v první fázi a jejich ceny startovaly na cca 35.000 USD.

Klientům jsme pomohli vybrat pozemek s jedním z nejhezčích výhledů na moře a přírodu v jejich rozpočtu. Na dálku jsme developery projektu požádali, aby nám poslali fotografie a video z pozemku, a když jsme je předali klientům, byli nadšeni. Během několika týdnů vyřešili v Čechách financování a mohli jsme přejít k podepsání rezervační smlouvy, o kterou se postarala naše realitní společnost Reality Roatan S.A. Při složení 10 % zálohy si klienti mohli být jisti, že je pozemek rezervován a nikdo jiný jej nemůže koupit.

terrachula V7 terasa 2NP03

Cca do 2 měsíců od podpisu rezervační smlouvy se konal tzv. closing. Klienti doplatili zbytek kupní ceny na náš úschovný účet a zaplatili 6 % poplatek za notáře, který se o celý převod postaral. Klienti pouze v ČR nechali úředně ověřit a apostilovat plnou moc v angličtině a španělštině, kterou následně doručil náš známý na Roatan, a díky tomu se mohl převod uskutečnit bez jejich přítomnosti. Closing tak proběhl bez problémů a Ivanka s Vaškem se stali majiteli malého kousku Karibiku, konkrétně kousku ostrova Roatan.

WhatsApp Image 2021 12 15 at 17.16.49

Vlastní domeček

Klienti měli velký sen - svůj vlastní dům na ostrově, kde by mohli trávit více a více času, čím budou starší. Momentálně mají v Čechách ještě pracovní závazky, ale do budoucna by rádi na Roatanu žili přes zimu, když je u nás nevlídno a tam naopak nádherně teplo a příjemně. Propojili jsme je tedy s developery z projektu Terra Chula, kteří se s nimi sešli a společně vymysleli projekt domu, který by odpovídal jejich požadavkům, ale samozřejmě také rozpočtu, který měli jasně daný financováním. 

Na podzim 2021 se začalo s výstavbou domu. Klienti pravidelně dostávali od developera reporty s fotografiemi a popisem toho, jak výstavba pokračuje, takže měli představu, co se na jejich pozemku odehrává a kdy bude domeček dokončený. Developer spolupracoval s klienty na míru a mohli si vybrat design vnitřního interiéru a vybavení. Společně tak vytvořili finální verzi dřevostavby, kterou se podařilo kompletně dokončit na jaře 2022. 

269777751 2969429863322299 3810505832960330816 n

Ivanka s Vaškem zakoupili letenky a v dubnu 2022 poprvé přijeli na ostrov Roatan. Bylo to pro ně jako z nějakého filmu. Nikdy nebyli na ostrově, ani na svém pozemku. Vše uvidí konečně poprvé. Jejich sny, představy se konečně stanou skutečností a oni budou moci poprvé otevřít dveře svého nového domečku. A tak se stalo. Ivanka dojetím plakala a Vašek se mezitím připravoval ještě na jedno překvapení...

WhatsApp Image 2022 04 07 at 15.10.28

S nadšením objevovali ostrov, oblíbili si pláž Camp Bay i West Bay. Přeci jen je ale východní panenská příroda ostrova fascinovala více a proto trávili čas především zde, na místech bez lidí a turistů, kde odpočívali, relaxovali a věnovali se jeden druhému. A jednoho večera, se při západu na Camp Bay, otevřela krabička s nádherným prstýnkem a Václav požádal Ivanku o ruku a ona mu odpověděla: "Ano".

WhatsApp Image 2022 04 07 at 15.10.31 2

Druhý den nám přišla nádherná zpráva:

"Dobré ranko z ráje. Tak už si to tu konečně užíváme. Ostrov jsme si zamilovali okamžitě. Moc za vše děkujeme. Jsme šťastní. Zásnuby proběhly včera za západu slunce na Camp Bay. Ivča a Vašek"

WhatsApp Image 2022 04 07 at 15.35.02

Může být pro realitního makléře něco krásnějšího než vidět štěstí svých klientů? Věříme, že toto není poslední příběh, a že takových krásných s romantickým koncem bude jen přibývat. Ivance a Vaškovi přejeme, ať mají ze svého hnízda lásky na Roatanu obrovskou radost a jejich investice se každým rokem zhodnocuje. Ať jsou šťastni a manželství jim vydrží po celý život.