• Facebook
  • Instagram

Nově otevřená zvířecí farma na Roatanu

maxresdefault

 Před pár týdny jsme se vrátili zpátky na ostrov Roatan po letní dovolené v Čechách a Evropě. Zaujala nás nově otevřená „mazlící zoo“ s názvem The Roatan Farm Park, která se nachází v Sandy Bay, v části Gibson Bight. Majitelka Nicole nás vítala na parkovišti a překvapila nás na ostrov poměrně nízkým vstupným 5 USD za dospělou osobu a děti zdarma. Vše začalo před pár lety, když si její rodina a děti oblíbily 2 pštrosí mláďata, kterých se ujali a začali se o ně starat. K tomu přibyly koně, krávy, kozy a postupně se jejich farma rozšiřovala. A protože živit a starat se o tolik zvířat je velmi náročné, Nicole stála před rozhodnutím, zda se všeho zbavit nebo z toho vytvořit byznys. Zvítězila druhá varianta a k těmto zvířatům přibyl i lenochod, papoušci, opice a další zvířata. Většinou se jedná o zvířata, která byla týraná nebo zanedbaná a nyní dostali novou šanci pro lepší život v hezkých podmínkách, dostatku prostoru pro pohyb a kvalitní stravu a péči.

Nicole i její dcera se nám věnovali po celou dobu naší prohlídky a řekli nám příběh o každém zvířátku. Se všemi zvířaty se můžete mazlit, krmit je, hladit si je a fotit se s nimi. Největší radost měla Amálka z projížďky na koni, která stojí dodatečných 5 USD. Obrovský úspěch měla morčata, kterých bylo několik desítek včetně malinkých, která se před pár týdny narodila. Nejvíce času jsme pak strávili hlazením koťátka, které prý původně nebylo součástí farmy, ale přišlo od sousedů a už se z farmy nehnulo.

Rozhodně toto místo doporučujeme pro rodiny s dětmi, je to krásně strávená hodinka plná zážitků, radosti a krásných fotografií.