• Facebook
  • Instagram

Rok 2016 je přímo dělaný pro investici na Roatanu.

magicky 2016

Proč je právě teď nejlepší čas pro investici na Roatanu? O ostrově Roatan v Karibiku, který patří pod Bay Islands a konkrétně stát Honduras, ještě před pár lety téměř nikdo nevěděl. Najednou tento ostrov získává každým rokem na popularitě a prognózy ukazují, že rok 2016 bude nejlepším rokem pro investici na tomto překrásném ostrově, a poté začnou ceny pozemků rapidně růst. Nepromarněte proto jedinečnou příležitost a buďte součástí tohoto unikátního místa. Ať už se rozhodnete pro malý apartmán za 59 000 dolarů, velký pozemek na výstavbu několika domů za několik set tisíc dolarů nebo velký hotel v řádech milionů dolarů, vaše investice se může během pár let zněkolikanásobit. Podobná situace byla před dvaceti lety například na Jamajce. Kdo tehdy neváhal a koupil nějakou nemovitost, udělal perfektní investiční rozhodnutí. Co je příčinou?

1. Obrovský příliv investorů Během posledních pěti let se na Roataně rozmohla výstavba hotelových komplexů, developerských projektů, které nemají obdoby, jako například Pristine Bay na severu ostrova, kde se podařilo vybudovat luxusní golfové hřiště pod hlavičkou slavného architekta Petera Dye. Tento rezort nabízí velké množství pozemků, vil a domů, a je již téměř celý rozprodaný. Dalším příkladem je rezort Parrot Tree, kde roste velká komunita Kanaďanů, staví se mnoho domů a apartmánů a také je již velká část rozprodána. Na Roatanu roste počet penzionů, hotelů, soukromých klinik, restaurací, kaváren, kadeřnictví jako nikdy předtím.

2. Články o ostrově Roatan v hlavních mediálních zdrojích V nejčtenějších médiích, jako je CNN se během posledních dvou let objevilo několik hlavních zpráv o Roatanu jako nejlepším místě na důchod, nebo o pláži West Bay Beach, která se v žebříčku objevila jako nejkrásnější pláž Střední Ameriky a devátá nejkrásnější pláž na celém světě. Těmito zprávami Roatan rapidně roste na popularitě a počet turistů se již zněkolikanásobil, komunita Američanů a Kanaďanů i Čechů vlastnících na ostrově nemovitost roste měsíc co měsíc.

3. Vysoké ceny nájmů a ubytovacích zařízení Přestože ceny koupě nemovitosti jsou zatím poměrně nízké, ceny nájmů jsou velmi vysoké. Důvodem je především to, že místní obyvatelé nedosáhnou na hypotéku, z důvodu nízkých mezd na ostrově a vysokých úroků, které se pohybují kolem 17 %, což v porovnání s českými hypotékami je pro nás nepředstavitelné. Proto je po nájmech velká poptávka a jejich cena je vysoká. Za byt s jednou ložnicí zaplatíte při dlouhodobém nájmu v průměru 500 dolarů měsíčně. Při krátkodobém nájmu i 90 dolarů denně. Vila se třemi ložnicemi se pohybuje kolem 1500 dolarů měsíčně. Denně pak kolem 350 dolarů. Koupě nemovitosti a následné pronajímání je tedy velice výnosnou investicí, kde máte zajištěnou klientelu a doba návratnosti je o více než polovinu kratší než v České republice.

4. Letiště s přímými lety do USA, Kanady a Střední Ameriky Mezinárodní letiště, které několikrát týdně odbavuje přímé lety z Atlanty, Miami, Dallasu a Houstonu je obrovským přínosem pro ostrov. Dříve museli cestující přestupovat v Hondurasu a složitě se na ostrov dopravovat. To je již minulostí. V únoru 2016 došlo k další skvělé události, a to podepsání smlouvy se společností Lufthansa, která nyní přepravuje cestující z Německa do Panamy a z Panamy následuje přímý hodinový let na Roatan. Tím se otevírají dveře pro cestování na Roatan z Evropy. Letiště se má do budoucna zvětšovat a má dojít k dalšímu nárůstu turistů cestujících na Roatan, navíc má letiště v plánu odbavovat větší letadla než doposud.

5. Zaoceánské lodě a s nimi obrovský příliv turistů Na Roatanu se nyní nachází již dva obrovské přístavy (Mahagony Bay a Port of Roatan), které týdně přijmou desítky velkých zaoceánských lodí kroužících Karibikem. Desítky tisíc turistů objevují ostrov, což napomáhá ekonomickému růstu, vzniku nových podnikatelských příležitostí a Roatan se tak dostává do povědomí většímu a většímu počtu lidí po celém světě. Je tedy jen otázkou času, kdy Roatan bude na stejné úrovni jako Costa Rica nebo Jamajka či Havaj. Nepromarněte proto jedinečnou příležitost pro návštěvu tohoto nádherného ostrova a investujte na Roatanu, dokud jsou ceny takto nízké. Je jen otázkou času, než budou ty nejkrásnější pozemky, domy a apartmány rozprodány, a ostrov ovládne ekonomická expanze a s ní spojený cenový nárůst.