• Facebook
  • Instagram

Co si s sebou sbalit na Roatan?

Summer suitcase

Příruční zavazadlo a osobní dokumenty

Pokud letíte na Roatan, je velice důležité cestovat s příručním zavazadlem, kde budete mít všechny věci, které potřebujete první, eventuelně druhý den. Bohužel se často stává, že odbavená zavazadla dorazí se zpožděním, a proto si určitě do vaší příruční tašky sbalte základní drogistické zboží, léky, plavky, kraťasy s tričkem, apod. Nezapomeňte mít s sebou biometrický pas, v případě, že letíte přes USA, dále vyřízenou ESTU, hotovost v Dolarech, kreditní kartu, letenku a řidičský průkaz, pokud si plánujete půjčit automobil (mezinárodní není nutný). Doporučuje se mít tyto důležité dokumenty stále u sebe.

Letní oblečení

Neletíte na Sibiř, takže určitě nebudete potřebovat teplé mikiny ani bundy, které by vám zabraly veškerý prostor v kufru. Šálu a zimní boty si také nechte doma. Na Roatanu je většinou 28 stupňů a nejvíce času strávíte zřejmě na pláži. Proto si nezapomeňte sbalit šortky, bavlněná trička, tílka, šaty a žabky. Nejdůležitější jsou samozřejmě plavky, ve kterých budete trávit většinu dne.

Pohodlné tenisky

Někteří lidé tráví rádi dovolenou více aktivně a i na Roatanu se dá chodit na procházky podél pobřeží, vypravit se na náročnější trekovou trasu národním parkem či navštívit místní botanické zahrady. Proto se vám určitě bude hodit jeden pár pohodlných tenisek, ze kterých nebudete mít puchýře hned druhý den.

Nezapomeňte na opalovací krém

Pokud se chcete slunit na pláži a nebát se, že se spálíte od sluníčka, které je v Karibiku opravdu silné, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek kvalitního opalovacího krému. Vhodný je voděodolný opalovací krém, dále kvalitní sluneční brýle a klobouk nebo jinou pokrývku hlavy. Abyste se vyhnuli kontaktu s hmyzem, přibalte si také repelent. K dostání jsou i přírodní verze, které nezatěžují organismus. 

Zjistěte, zda je nutné vozit ručníky

Některé hotely poskytují plážové ručníky svým hostům. Plážové osušky jsou většinou velké a těžké a zbytečně zabírají hodně místa v kufru. Takže se nejprve informujte u svého ubytovatele, zda půjčuje plážové ručníky, ať je nevezete zbytečně.

Redukce do elektrické zásuvky

Na Roatanu jsou stejné elektrické zásuvky jako v USA. Proto je dobré vzít si s sebou redukci, abyste si mohli nabít telefon či fotoaparát.

Vybavení na šnorchlování

Jelikož je podél celého ostrova nádherný korálový útes, druhý největší na světě, byla by škoda nepokochat se jeho krásou. Proto si s sebou sbalte šnorchlovací vybavení, brýle se šnorchlem a ploutvemi. Na Roatanu se sice dají koupit, ale jsou zbytečně předražené a ne tak kvalitní jako v Evropě. Pokud se plánujete potápět, vybavení vám ve většině potápěčských základen rádi zapůjčí.

Nezapomeňte na vybavenou lékárničku

Před cestou na Roatan si vybavte cestovní lékárničku, kterou si vezměte s sebou do příručního zavazadla. Ta by měla obsahovat léky typu Paralen, protiprůjmové léky, dezinfekci, antibakteriální krém na štípance, eventuelně širokospektrální antibiotika. Léky, včetně antibiotik, jsou na Roatanu sice volně prodejné v lékárnách, ale příbalové letáky jsou pouze ve Španělštině a ne všechny léky jsou stejně účinné jako ty naše.