• Facebook
  • Instagram

Nejlepší místa, kde žít s rodinou

 

blog rodina Roatan

Podle internetového magazínu oyster.com se mezi nejlepší místa na světě pro rodinný život zařadily Dánsko, které se řadí mezi nejšťastnější státy na planetě, dále Kanada, Španělsko, Singapore, Malajsie, Finsko a překvapivě také ostrov Roatan.

Autor popisuje, že na ostrově je ideální atmosféra pro výchovu dětí, které se zde naučí, že více je méně, splynou s přírodou, naučí se poznávat podmořský svět a dozvědí se něco o zcela jiných kulturách a přijde jim přirozené soužití mezi černochy i Hondurany. Mezi další výhody patří to, že se naučí hned dva cizí jazyky - angličtinu a španělštinu. Obklopeni karibským mořem, zpomalí životní tempo a začnou si více vychutnávat přítomnost okamžiku. To je to, co nám zde v Čechách většinou chybí. Děti mají na Roatanu přirozené hřiště, které se skládá z písečných pláží, moře a nezapomenutelných západů slunce. 

Je také nutné zmínit, že zdravotní péče je na Roatanu na poměrně dobré úrovni a cena není zdaleka tak vysoká jako v jiných destinacích. Co se týče školství, většina rodičů využívá soukromých školek/škol nebo je samovzdělávají doma. Pro rodiče, kteří chtějí, aby jejich děti vyrůstali obklopeni přírodou, mořem a sluníčkem, pozitivními lidmi a příjemným prostředím, je Roatan ideální volba.

Zdroj: https://de.oyster.com/articles/58866-the-best-places-to-raise-a-family-outside-of-the-u-s/