• Facebook
  • Instagram

Pracovní příležitosti na ostrově Roatan

prace roatan

Práce v oblasti turismu na ostrově Roatan

Roatan je známý svým nádherným korálovým útesem, takže není pochyb, že právě kvůli němu sem každoročně zavítají tisíce turistů. Je to skvělá destinace pro potapěče a šnorchlaře, což znamená, že právě tyto zájmy nabízí možnost profesního uplatnění. Také se můžete zaměřit na hledání práce v rezortech, hotelích, restauracích a barech, kterých je na ostrově poměrně dost a neustále jich přibývá. 

Můžete se uplatnit v pořádání výletů pro turisty, zážitkových aktivit nebo rybaření.

Mnoho cizinců si zde otevřelo svoji vlastní restauraci nebo kavárnu a zažívají velký úspěch. Možností je také zřídit si vlastní obchůdek či poskytování služeb přímo v přístavišti zaoceánských lodí. Zde denně přijíždí tisíce lidí z celého světa a poptávka po občerstvení nebo suvenýrech je obrovská.

Některé fungující byznysy se dokonce prodávají, jelikož se jejich majitelé například rozhodli odstěhovat z ostrova na jiné místo. Máte tak možnost vsoupit do rozjetého podnikání a snížíte riziko případného neúspěchu.

 

Property management a stavebnictví

Mnoho lidí hledá na Roatanu nemovitost svých snů, ale také zde poptávají domy k pronájmu a chtějí zde nějakou dobu pobýt. Pokud máte zkušenost s realitami a realitním trhem, můžete se angažovat v oblasti pronájmu, péče o nemovitosti a hledání vytížení domů klientů přes internetové servery. Následuje také péče o turisty, pokud se rozhodnou užít si dovolenou v nemovitosti vámi svěřené. 

Roatan zažívá boom v oblasti stavebnictví. Pokud máte zkušenosti v této oblasti nebo jste specialisté v určitém konkrétním oboru týkajícím se výstavby domů nebo jejich vybavení, můžete na ostrově také najít zajímavé příležitosti.

 

Potápění na Roatanu

Potápění je pravděpodobně nejoblíbenější vodní aktivitou na ostrově a najdete zde desítky potápěčských center, které nabízí potápěčské kurzy PADI. Instruktoři, kteří zde pracují jsou ze všech koutů světa. Obvykle pracují 5 - 6 dní v týdnu a mají na starosti doprovod potapěčů na různých místech okolo ostrova a také učí, jak se potápět. 

Pokud chcete získat kvalifikaci, potřebujete dokončit několik potápěčských kurzů včetně PADI - open water a PADI - advanced open water. Dalším krokem je strávit 3 měsíce na stáži. Jakmile toto zvládnete, můžete začít pracovat jako certifikovaný instruktor potápění na ostrově Roatan. Celý proces trvá zhruba 5 měsíců.

 

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv práci na ostrově Roatan, nezapomeňte, že vždy potřebujete mít nejprve rezidenturu nebo si založit vlastní honduraskou společnost a povolení pro podnikání. S těmito záležitostmi vám rádi pomůžeme.