• Facebook
  • Instagram
Ostrov Roatan se čím dál více dostává do světových médií a oslovuje více a více turistů i investorů. Jedním z posledních článků o neuvěřitelném vývoji ostrova Roatan je ten v internetovém portále Time.com. A co v něm najdete? To se dozvíte v tomto článku...
Za poslední roky prošel ostrov Roatan nesmírnou transformací a vývojem kupředu. Zde se dočtete o těch nejdůležitějších novinkách, z kterých se mohou těšit nejen rezidenti ostrova, ale i noví investoři. Je to opravdový BOOM!
Moderní doba a naše pohodlí můžou mít negativní dopad na prostředí, v které žijeme. V boji proti plastům již mobilizují všechny národy, ale největší pomoc potřebují právě méně přístupná a osídlená místa, jako jsou právě ostrovy. Bohužel ani Roatan není výjimkou.
Dlaší dobré zprávy z hlediska elektrické energie na ostrově Roatan. Finská nadnárodní společnost dostala za úkol podílet se na vyřešení problému s elekřinou na ostrově Roatan. Dosáhne toho vznikem nové elektrárny využívající propan.
Podle vyjádření samotného starosty Roatanu Dorna Ebankse, se jeho hlavní pozornost soustředí na bezpečnostní opatření a stabilitu současného systému, který se používá na katastrálním úřadu na ostrově Roatan.
V následujících týdnech podepíší zástupci roatanského úřadu smlouvu se společností ARPA, která se zabývá výzkumem nových zdrojů čisté energie, která nezatěžuje životní prostředí. Roatan se stane přímo mezinárodním centrem, kde bude celý projekt probíhat. Smlouva se podepíše v Německu během služební cesty představitelů ostrova.
Přístav v Coxen Hole patří mezi nejvytíženější místa na ostrově. Pravidelně sem přijíždí lodě z Miami, které tu nejen doplní vodu, ale především vypustí obsah svých kajut na pláže po celém Roatanu.