• Facebook
  • Instagram

Máte zájem o výstavbu na Roatanu?

vystavba dum roatan

Pokud máte zájem o výstavbu domu na Roatanu, jistě vás napadne mnoho otázek. Nejvíce vás bude určitě zajímat cena. Ta lze samozřejmě odvodit až od samotného projektu. Proto je nejdůležitější vybrat si vhodného architekta, který má nejlépe alespoň pětiletou zkušenost s projekty přímo na ostrově Roatan a přesně zná jednotlivé faktory, které jsou pro výstavbu domů na Roatanu klíčové. Dobře vám poradí na jakou světovou stranu dům orientovat, bude obratně pracovat s plochou pro stíny nebo vymyslí, jak dostat do celého domu průvan tak, abyste museli co nejméně ochlazovat dům klimatizací, a tak redukovali vysoké náklady za elektřinu!

Ti nejlepší architekti si účtují za kompletní projekt na míru od 4 – 12 tisíc USD podle rozlohy domu a náročnosti designu. S nimi ale můžete pustit uzdu své fantazii. Pyšní se totiž, že dokáží téměř cokoliv.

Ve spolupráci s dobrým projektantem vám zajistí bezpečnost stavby podle norem, například  správně navrhnou hloubku a ukotvení pilotů, pokud stavíte ve svahu, nebo doporučí kvalitní opěrnou zeď či dostatečné odvodnění během silných dešťů apod. 

Pokud máte hotový koncept a vizualizaci, vytvoří se projekt (obvykle 20 pracovních dnů), který se předloží na stavebním úřadě, a po schválení a zaplacení cca 1% poplatku z ceny stavby získáte stavební povolení. Celý proces nebo asistenci zajišťuje stavitel.

Výstavba samotného domu trvá zhruba 9 – 18 měsíců u zděné stavby a 3 – 6 měsíců v případě dřevostavby. Rozdíl mezi nimi je, že dřevostavby jsou vzdušnější a vyžádají si vyšší náklady na údržbu exteriéru nebo případné pojištění domu. Na druhou stranu jsou levnější náklady na výstavbu až o 25 – 30 %. Výběr necháváme vždy na našem zákazníkovi podle jeho vlastních preferencí. Záruka v obou případech je zde na Roatanu běžně 1 rok.

Co se týče interiérů, neočekávejte tak vysokou kvalitu, jakou nabízí evropský standard. Jsme stále na ostrově a možnosti zde jsou omezené. Hodně materiálů se sem dováží z pevniny a ani jejich kvalita nemusí dosahovat úrovně, na kterou jsme zvyklí u nás doma. Jistě si uvědomujete, že i kvalifikace jednotlivých řemeslníků se může podstatně lišit. Samozřejmě se nejen my, ale i sama stavební společnost, snažíme vytěžit z lokálních zdrojů maximum tak, aby se dosáhlo té nejvyšší spokojenosti.

Nezapomínejte, že realizujete výstavbu domu na ostrově, kde je velice proměnlivé počasí. Ideální měsíc pro zahájení výstavby je únor či březen, hned po deštné sezóně. I přesto se může stát, že budou podmínky nepříznivé a nedovolí pokračovat ve výstavbě nebo importovat důležité stavební materiály, což zapříčiní posunutí termínu dokončení výstavby. S tím se musí bohužel také počítat. Ale pokud je zákazník trpělivý a vloží důvěru do správného a zodpovědného týmu lidí, odměnou mu bude nádherný dům v tropickém ráji, kde stráví nezapomenutelné chvíle svého života.