• Facebook
  • Instagram

Jaké jsou ceny pozemků na Roatanu?

Roatan pozemek

Uvažujete o koupi vlastního pozemku na Roatanu? Předtím, než se rozhodnete pozemek si pořídit, určitě je nutné vzít v potaz mnoho aspektů. Nejdůležitějším z nich je lokalita pozemku. Nejen, co se týče západu nebo východu či středu ostrova, ale také, zda chcete mít pozemek přímo u moře nebo naopak na kopci s výhledem na moře nebo do zelené džungle. 

Obecně platí, že na západě ostrova jsou pozemky nejdražší. Nachází se zde totiž prestižní pláž West Bay a jedná se o turisticky nejnavštěvovanější místo. V oblasti West End, kde je nejvíce potápěčských center na ostrově Roatan jsou pozemky o něco levnější, ale také patří mezi ty dražší na ostrově. Naopak střed ostrova a východ ostrova je v současné době zajímavější jak, co se týče ceny, tak i co se týče investice, jelikož se do těchto oblastí stěhuje čím dál více zahraničních rezidentů a vznikají zde zajímavé developerské projekty. Ceny pozemků nejsou ještě tak předražené a očekává se jejich nárůst v průběhu času.

Často se nás klienti ptají, kolik v průměru stojí metr čtvereční. Bohužel na tuto otázku nejsme schopni odpovědět, jelikož existují pozemky o velikosti 2000 m2, které stojí 50 tisíc dolarů a naopak pozemky o rozloze 500 m2, které pořídíte za 300 tisíc dolarů i více. Záleží na výhledu na moře, blízkosti pláže, zda se pozemek nachází v chráněné komunitě, která se stará o okolí a společné prostory, bezpečnost lokality, zda je přítomna security služba, apod.

Pozemek na ostrově Roatan jako vhodná investice

Máte dilema, zda je lepší vlastnit pozemek přímo u pláže nebo naopak v kopci? Záleží, co chcete s pozemkem dělat. Zda na něm vystavět dům, který je primárně určen na pronájem turistům nebo naopak máte v plánu na Roatanu trávit čas a vytvořit si z něj svůj druhý domov. Výhoda pozemku, který je přímo u moře je samozřejmě blízkost koupání, příjemný zvuk, který moře vydává a snazší pronájem nemovitosti. Naopak se zde setkáte s hmyzem, komáry a písečnými blechami, je zde větší vlhost vzduchu a tím pádem i pocitově vyšší teplota, takže budete muset více využívat klimatizaci. Pokud se rozhodnete o pozemek ve vyšší nadmořské výšce, jistě oceníte příjemný svěží vánek, který provzdušní váš dům a nebudete ho muset tolik chladit klimatizací. Panoramatický výhled je také velmi atraktivní. Je zde méně otravného hmyzu a celkově je vyšší poloha příjemnější na dlouhodobé bydlení.

Každopádně při výběru vhodného pozemku vždy doporučujeme ostrov Roatan osobně navštívit, projet jednotlivé oblasti a sami zjistit, kde se vám bude nejvíce líbit a jaké preference máte. Rádi vám zajistíme prohlídky jednotlivých developerských projektů a pozemků k prodeji.