• Facebook
  • Instagram

Uvažujete o dovolené na ostrově Roatan?

roatan dovolena

Navštivte ostrov Roatan a zažijte nádhernou dovolenou, na kterou nikdy nezapomenete. Roatan je ostrov mnoha možností. Je velice rozmanitý, přírodní, a přestože je poměrně malý, nabízí nespočet možností trávení volného času. Pokud milujete potápění nebo šnorchlování, můžete se těšit na nádhernou scenérii mezoamerického korálového útesu. Jestliže naopak preferujete válení se na pláži a opalování, pak se vám zcela jistě bude líbit na pláži West Bay, jež patří mezi nejkrásnější pláže světa. Zdá se vám příliš komerční? Pak rozhodně vyražte na východ ostrova, kde se nachází přírodní pláž Camp Bay, kde budete obklopeni pouze nádhernou přírodou. Zajímavé jsou také ostrůvky French Key, a to především pokud navštívíte ostrov s dětmi. Nachází se zde zoologická zahrada, krásná písčitá pláž a zažijete zde mnoho legrace.

Máte rádi akčnější program? Pak vyzkoušejte procházku džunglí, projížďku na čtyřkolkách v drsném terénu tropického pralesa nebo navštivte Punta Gordu, kde se každou neděli tancuje na tradiční černošskou hudbu. Zajímavou atrakcí je také projížďka tzv. Zip linem po džungli po speciálně upravené lanové dráze. Zažijte trochu adrenalinu a poznejte ostrov z ptačí perspektivy.

Pokud milujete vodní sporty, určitě vyzkoušejte jízdu na kajaku nebo paddleboardu, popřípadě vodním skútru. Nechte se vynést do nebe a díky parasailingu si prohlídněte ostrov z výšky.

Pro rybáře je ostrov Roatan také naprostým rájem. Ať už se chystáte chytit tuňáka, barakudu, snappera nebo mahi-mahi, užijete si spousty legrace. Nesmíte se ovšem divit, když se na udici chytí zvědavý žralok.

Na ostrově Roatan je stabilní počasí po celý rok. Proto zde můžete trávit dovolenou kdykoliv.

Roatan je ideální ostrov díky své poloze v Karibském moři. Je zde stabilní počasí po celý rok a proto sem můžete vyrazit poměrně kdykoliv. Střídají se pouze suché a deštné sezóny. Teplota moře a vzduchu je ale víceméně podobná. Liší se pouze o pár stupňů.

Ubytovacích možností na Roatanu je spousty. Ať už se rozhodnete pro přírodní eco-rezorty nebo luxusnější hotely jako například Grand Roatan nebo Pristine Bay, či ubytování v soukromí například v projektu Coral Views Village, určitě neuděláte chybu. Dobré je přečíst si recenze předchozích hostů a na základě toho vybírat.

My rozhodně doporučujeme malý eco resort na pláži Tranquil Seas, kde najdete naprosto vše, co od dovolené na Roatanu očekáváte. 

Určitě se vám bude na ostrově líbit a užijete si zde nádhernou dovolenou a pokud se sem budete chtít vracet, není nic jednoduššího než si zde pořídit vlastní nemovitost, dům či apartmán, a vracet se sem pravidelně, jako mnoho dalších Čechů, kteří se do ostrova Roatan doslova zamilovali.