• Facebook
  • Instagram

Jaké jsou ostrovy v Karibiku?

karibik roatan ostrovy

 

Když se hovoří o dovolené snů, řadě z nás se vybaví nádherný Karibik a jeho ostrovy. Vždyť koho by nelákaly bílé písečně pláže omývané průzračně čistým tyrkysovým mořem, plážové bary nabízející oblíbené tropické koktejly a v neposlední řadě i množství kouzelných míst, jaká jsme dosud znali jen z cestopisů. V Karibském moři se nachází velké množství ostrůvků, z nichž každý je jedinečný a má svým návštěvníkům také co nabídnout.

Ročně se do Karibiku vydá okolo 30 milionů turistů. Důvodem jsou především nádherné bílé písečné pláže, kokosové palmy, tyrkysové moře a pohodová atmosféra. Ale především stabilní teplota vody i vzduchu. To vše dělá z Karibiku destinaci snů. Na 30 států rozprostírajících se na stovkách ostrovů a ostrůvků soupeří o pozornost. Které jsou ty nejoblíbenější?

Nezáleží na tom, zda se rozhodnete pro návštěvu Kuby, jejíž rytmy vás jednoduše učarují nebo se vypravíte na neméně krásnou Jamajku. Nikdo vám nebrání navštívit ani některý z menších ostrůvků, jako je například ostrov Roatan nacházející se kousek od pobřeží Hondurasu. Ten má výhodu v tom, že je ještě poměrně nezkažený turismem. Ať už se vypravíte na kterýkoliv z ostrovů v Karibiku, jedno je jisté. Můžete se těšit na opravdovou exotickou dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků. 

Svatý Martin

Je to souotroví Malých Antil ve východní části Karibského moře. Leží cca 250 km na východ od Portorika. Svatý Martin byl objeven v roce 1493 Kryštofem Kolumbem a byl pojmenován podle svatého Martina z Tours. Díky bohatství soli se o tento ostrov zajímaly téměř všechny evropské koloniální mocnosti.

V současné době je jeho severní část podřízena Francii, a ta jižní Nizozemí. Světoznámou proslulost přinesla ostrovu pláž Maho, z níž je možné sledovat a fotografovat z bezprostřední vzdálenosti přistávající a odlétající letadla z blízkého letiště.

airplane 2690200 640

west indies 1388846 640

Martinik

Květina Karibiku - francouzský Martinik - je ostrov souostroví Malých Antil a nachází se mezi ostrovy Dominika a Svatá Lucie. Můžete zde platit Eurem a zdokonalit se ve Francouzštině. Překrásné pláže tu objímají tropické lesy plné banánovníků, ananasovníků nebo plantáže cukrové třtiny.

Najdete zde rozmanité exotické květiny i pestrobarevné kolibříky. Lázeňská městečka s pobřežními kolonádami evokují spíše Francouzskou riviéru, všechno ostatní má ale tropickou chuť a vůni. Ostrov Martinik je koktejlem karibské živelnosti a francouzské elegance. 

Roatán

Největší z tzv. Bay Islands - ostrovů ležících při severním pobřeží Hondurasu. Roatán je jeden z posledních objevených ostrovů v Karibiku, a možná proto je tu příroda ještě hodně panenská a některé pláže zcela prázdné. Díky přítomnosti druhého největšího korálového útesu na světě je Roatan rájem pro potápěče a šnorchlaře. Zajímavostí ostrova je, že tu leží tzv. Czech Village, kde žije česky mluvící komunita. Celý ostrov je oblíbený mezi Čechy, jelikož je stále cenově velmi příznivý pro investory i pro turisty. Chtěli byste na ostrově Roatán vlastnit pozemek, dům, apartmán nebo dokonce hotýlek?

palmetto bay beach 1505474 640

caribbean 431450 640

Barbados

Maličký ostrůvek Barbados, ostrovní království a zároveň nejvýchodnější ostrov na východní hranici, proslavila zejména zpěvačka Rihanna. Narodila se zde, potkala tu svůj americký sen v podobě hudebního producenta na dovolené a jako výraz vděčnosti natočila pro svůj rodný ostrov turistické video.

Tento ostrov je poměrně rovinný v porovnání s ostatními. Je proslulý především svými bílými korálovými plážemi.

Aruba

Aruba je ostrov v Karibském moři, který tvoří jednu z autonomních zemí Nizozemského království. Podle místních obyvatel je Aruba šťastný ostrov. Pyšní se především svou polohou, která se vyhýbá dráze hurikánů, předvídatelným počasím a nádhernými plážemi. Mnoho návštěvníků si tuto destinaci vybírá pro uskutečnění svatby či strávení romantických líbánek. Najdete zde také mnoho kasin, takže se tu rozhodně nudit nebudete.

aruba

bahamy

Bahamy

Ostrovy, které leží jihovýchodně od slunné Floridy se chlubí nádhernými korálovými útesy a plážemi, kde najdete nádherný bílý písek a kokosové palmy. Bahamy jsou oblíbené mezi celebritami a bohatými návštěvníky především z USA, jelikož se zde nachází řada opravdu luxusních rezortů. Země je rovněž sídlem řady bank a peněžních ústavů, které využívají výhodného daňového systému. Úředním jazykem je angličtina. 

Portoriko

Portoriko patří mezi nezačleněná území USA. Přesto zde angličtinu uslyšíte jen v hotelích. Puerto Rico znamená v překladu bohatý přístav. Tato překrásná země vás okouzlí nádhernými písčitými plážemi, ale také nabídne bohatý noční život, nádhernou přírodu i koloniální stavby zapsané na seznamu UNESCO. Portoriko je velmi turisticky rozvinuté, nejčastěji sem jezdí Američané, kteří zde také mívají letní byty. Máte-li rádi dobrodružství, můžete vyrazit stezkami pralesem do centrální části ostrova a horských oblastí. Portoriko je natolik rozmanité, že si každý najde tu činnost, která je mu blízká.

portoriko

 

jamaica 1046596 640

Jamajka

Anglicky mluvící souostroví, odkud pochází ty nejzvučnější hudební styly jako je reggae a ska. Jamajku proslavil místní rodák Bob Marley. Jamajka je velmi pestrá a výjimečná.

Tento úžasný ostrov stojí za návštěvu nejen pro ty, kteří se rádi vlní v rytmu reggae hudby nebo mají pozitivní vztah k rumu a kouření marihuany, ale také pro milovníky dobrodružství, přírody, karibského klimatu, i nočního života, který tady umí být divoký, jako málokde na světě.

Kuba

Ostrov, jež vedl komunistický vůdce Fidel Castro není třeba představovat. Kuba má i dnes nádech zakázaného ovoce. Krásy ostrova, který se teprve nyní znovu pozvolna otevírá světu, působí neodolatelně. Nádherná a zároveň trochu tajuplná exotická země, kde se rozhodně nudit nebudete, přesně taková je Kuba, která všem svým návštěvníkům může nabídnout nejen průzračné tyrkysové moře, pláže pokryté jemným bílým pískem, ale také stovky možností, jak zde trávit volný čas. Chcete-li si navíc prohlédnout zajímavá historická města, či objevit poklady skryté hluboko v džungli, je pro vás návštěva tohoto ostrova tou správou volbou.

cuba 1197800 640

dominican republic 2824492 640

Dominikánská republika

Mezi karibskými ostrovy je Dominikánská republika největší. Najdete zde nádherné pláže lemované kokosovými palmami, ale i slavné národní parky plné skalisek, stepí, hlubokých kaňonů, pokrytých deštnými lesy.

Okouzlující atmosféra, slunce, usměvaví lidé, teplé moře a krásné hotelové komplexy, to vše na vás v Dominikáně čeká.